بانکوک

بانکوک پایتخت کشور تایلند است. بانکوک دارای بیشترین تعداد توریست در مقایسه با دیگر شهرهای جهان است.

بانکوک بر اساس آمار سازمان جهانی هواشناسی گرم ‌ترین شهر در جهان شناخته شده است.

مساحت و جمعیت بانکوک

بر اساس تحقیقات شهر بانکوک تایلند دارای مساحتی 1.568.7 کیلومتر مربعی است که در دلتای رودخانه چائو فرایا در مرکز تایلند قرار گرفته است.

 این شهر تا سال 2020 حدودا ده و نیم میلیون بالغ بر 15 درصد جمعیت کشور تایلند را در خود جای داده است.

 آب و هوای بانکوک

آب و هوای بانکوک به سه فصل گرم، بارانی و خنک تقسیم می شود و در طول سال نسبتا گرم است.

محدوده دمای آن از 22 درجه سانتیگراد در فصل سرد، در ماه دسامبر تا 35 درجه سانتیگراد و در اوج فصل گرم، یعنی ماه آوریل است.

سپتامبر مرطوب ترین ماه سال است . باران های سیل آسای کوتاه و متوالی در اواخر بعدازظهرهای فصل بارانی رخ می دهد و از اواسط ماه مه تا سپتامبر ادامه دارد.

فصل خشک نیز از ماه دسامبر تا فوریه در جریان است.

بانکوک

فرهنگ و آداب و رسوم مردم بانکوک

فرهنگ و آداب و رسوم در بانکوک تایلند با آیین بودایی و فرهنگ شرقی ادغام شده است.

اما با این وجود عموم افراد در انتخاب دین خود آزاد هستند و دین امری جدا از بحث سیاست و اقتصاد است.

خانواده نه تنها در بانکوک بلکه در کشور تایلند همواره حرف اول را می زند.

در بانکوک تنوع غذایی بسیار بالا است و عموم افراد می توانند وابسته به سلیقه خود غذا انتخاب کنند.

غذا می تواند با قاشق و چنگال فلزی، چوبی و یا دست و چوب خورده شود اما لیسیدن دست و انگشت در هنگام غذا خوردن عملی بی ادبانه است.

برنج عضو ثابت غذاهای منحصر به فردی شهر بانکوک است.

یکی از آداب و رسوم مردم بانکوک تایلند احترام گذاشتن به یک دیگر در کوچه و خیابان است.

زبان و مذهب مردم بانکوک

تایلندی زبان رسمی مردم بانکوک است که در اغلب مدارس این کشور تدریس می شود. اما در کشور تایلند می توان گویش های مختلفی مانند Isan، Phu، Phuan، Thai Thai، Galung را مشاهده کرد.

 آیین بودایی تراوادا آیین اصلی و رسمی در بانکوک است و از به عنوان یک عنصر قوی در دین و فرهنگ تایلند یاد می شود.

بانکوک

جاهای دیدنی بانکوک

بانکوک یکی از پر هیجان ترین و محبوب ترین شهرهای کشور تایلند می باشد. در این شهر جاذبه های تاریخی و مدرن، در کنار هم مجموعه جذابی را برای توریست ها فراهم کرده است. 

Admire the Beauty of the Grand Palace

اگر فقط می خواهید فقط یکی از جاذبه مهم گردشگری تاریخی در بانکوک بازدید کنید، Admire the Beauty of the Grand Palace را به شما پیشنهاد می کنیم. بنای تاریخی این منطقه از جنس سنگ یشم است .و در سال 1782 ساخته شده و برای چند نسل محل اسکان پادشاه های تایلند بوده است.

در هنگام بازدید از این بنای تاریخی بهتر است لباسی پوشیده و مناسب بپوشید.

وات فو

وات فو که توسط پادشاه راما اول ساخته شده و قدیمی ترین معبد در بانکوک تایلند است.

این بنای تاریخی که در گذشته به عنوان محل درمانی استفاده می شد، هم اکنون محلی برای ماساژ تایلندی است.

این معبد یکی از گران بهاترین نقاط شهر بانکوک است. بخش های مختلفی از این معبد مجسمه هایی می بینید که به دلیل احترام به آن ها می توانید حکاکی و منبت کاری را در قیمت های مختلف بدن مجسمه ها مشاهده کنید.

Giant Swing

چرخش غول پیکر یا Giant Swing یکی از چشم نوازترین مناظر بانکوک تایلند است که در دهه 1700 به عنوان بخشی از مراسم سنتی برهمن (هندو) ساخته شد. این مرکز قبلاً محلی برای مراسمی مذهبی بود که هر ساله در ماه دسامبر پس از برداشت برنج برگزار می شد.

در این مراسم تیم های سه نفره به نوبت تعادل خود را روی یک تخته باریک و خطرناک حفظ می کردند و 25 متر یا بیشتر از سطح زمین حرکت می کردندو کیسه های نقره را به سمت پادشاه می بردند.

این عمل توسط پادشاه راما به علت وقوع حوادث خطرناک درسال 1932برای همیشه ممنوع شد.

بازار چاتوچاک

این بازار به عنوان یکی از بازار های بزرگ جهان شناخته می شود که محل مناسبی برای خرید جواهرات، لوازم خانگی، مجسمه هالی مذهبی و غیره است. در این بازار بیش از 15000 غرفه قرار دارد که می توان در هر کدام ساعت ها غرق شد و در مورد فرهنگ بانکوک موضوعات ارزشمندی کسب کرد.

بانکوک

حقایقی در مورد بانکوک

تایلندی ها بسیار به پادشاه و خانواده سلطنتی علاقمند هستند .

به همین دلیل یکی دیگر از چیزهای عجیب این است که سرود پادشاه بدون استثنا قبل از هر فیلم و برنامه ای ، بخصوص برنامه های فرهنگی پخش می گردد .

 لازم به ذکر است که سرود ملی تایلند ، راس ساعت 8 صبح و 6 عصر ، در اماکن عمومی پخش می ‌شود . نکته جالب این جاست که بعد از پخش سرود پادشاه ، تمام مردم به ‌احترام آن برمی خیزند و می‌ایستند .

در بانکوک بدون پوشیدن لباس زیر نباید از منزل بیرون رفت ، خوب چرا باید این طور باشد و یک موضوع عجیب دیگر این که در هنگام راندن یک وسیله نقلیه باید بالاتنه پوشیده باشد .

اگر میوه دوریان را می خورید هیچ گاه آنرا پرتاب نکنید چون که ممنوع است و اگر به کسی برخورد کند ، جرم دارد و بر حسب تعداد تیغ‌هایی که در بدن فرد رفته جریمه دارد .

حواستان باشد که پول تایلندی را له نکنید و پایتان روی آن نرود چرا ؟ چون که عکس پادشاه تایلند روی پول ها است و یک بی احترامی محسوب می شود.

تایلند کشوری است که بسیار به هویت های جنسیتی احترام می گذارد .

وقتی وارد بانکوک می شوید کاملا می توانید به این قضیه واقف شوید چرا که در این شهر بسیاری از افرادی هستند که نه زن هستند و نه مرد و در واقع هم زن هستند و هم مرد که اصطلاحا به آن ها لیدی بوی گفته می شود . برای این افراد در اماکن عمومی توالت های مخصوص وجود دارد یعنی علاوه بر توالت زنانه و مردانه ، می توانید توالت جنس سومی را هم که همین لیدی بوی ها هستند ببینید .

خوب است بدانید که تایلند از اولین کشورهایی است که جنس سومی برای دستشویی‌ها دارد.

 

فیلتر دسته:

فیلتر دسته:

فیلتر درجه هتل:

فیلتر وضعیت تور:

فیلتر پیشنهادهای ویژه:

فیلتر دسته: