باتومی

Batumi

درباره شهر

یکی از مدرن‌ترین و زیباترین شهرهای گرجستان، شهر باتومی است که در بخش ساحلی جنوب غربی کشور گرجستان واقع شده است. این شهر بسیار قدیمی است و تاسیس آن به قرن هشتم میلادی بازمی‌گردد. شهر باتومی گرجستان به عنوان یک بندر و مرکز حمل و نقل کلیدی منطقه در حال توسعه است. باتومی امروزی به همراه شهرهای اودسا و کریمه اوکراین یکی از معروف‌ترین استراحتگاه‌های ساحلی منطقه دریای سیاه است. این شهر تعطیلات مقرون به صرفه و بسیار جذابی را برای انواع گردشگران به وجود می‌آورد..

شهر باتومـی دومین شهر بزرگ گرجستان است و نقش مهم و کلیدی در جذب توریست این کشور دارد که به سبب امکانات زیاد و در دسترسی که ارائه داده، عنوان پایتخت توریستی گرجستان را از آن خود کرده است.

درباره شهر باتومی

موقعیت جغرافیایی این شهر باعث شده تا آب و هوای معتدلی داشته باشد. به همین جهت پوشش گیاهی متنوعی از گل‌ها و گیاهان و درختان در این شهر به چشم می‌خورد. یکی از دلایل محبوبیت شهر باتومی آب و هوای دلپذیر و چهارفصل آن است،
در این شهر می‌توانید بدون کوچکترین نگرانی نسبت به امنیت در خیابان‌ها قدم بزنید. شما در شهر باتومی می‌توانید در نیمه‌های شب تاکسی بگیرید و در امنیت کامل به گردش در حومه شهر بپردازید.

سفری خوش و به یادماندنی همراه با تور گرجستان سفر 366

معرفی بهترین جاذبه های شهر باتومی

1. باغ گیاهشناسی باتومی | Batumi Botanical Garden

یکی از بایدهای باتومـی، بازدید از این باغ زیباست. این باغ که در کیلومتری مرکز شهر باتومی قرار دارد، مجموعه ای جذاب و چشم نواز از انواع گل ها و گیاهان است که وسعتی برابر با 107 هکتار دارد.

2. قلعه گونیو | Gonio Fortress

قلعه گونیو از استحکامات رومی کشور گرجستان که در نزدیکی دریای سیاه ساخته شده و قدمتی حداقل 2 هزار ساله دارد. گونیو به دست رومیان ساخته شد، بعدها به دست امپراتوران بیزانس و روم شرقی افتاد و سپس حاکمان عثمانی آن را تصاحب کردند، تا آن که روسیه و جماهیر شوروی بر کشور گرجستان تسلط یافتند. برای رسیدن به این قلعه باید به 15 کیلومتری جنوبی باتومی بروید.

3. دلفیناریوم | Dolphinarium

اگر عاشق دلفین ها، این موجودات باهوش و جذاب هستید حتما سری به دلفیناریوم باتومی بزنید. در این دلفیناریوم جدا از نمایش دلفین ها، می توانید در کنار این پستانداران در آب شنا کنید و در انتها نیز سری به آکواریوم مجموعه بزنید.

4. بلوار باتومی | Batumi Boulevard

شاید بتوان بلوار باتومـی را قدیمی ترین و مهم ترین جاذبه پایتخت توریستی گرجستان دانست. ساخت این بلوار در سال 1881 با هدف ساخت باغی بزرگ در ساحل شهر قدیمی باتومی، آغاز شد. امروزه بلوار باتومی وسعتی در حدود 7 کیلومتر دارد و تقریبا می توان آن را به دو بخش جدید و قدیم تقسیم کرد. پارک اصلی و زیبای بلوار هنوز هم پا برجاست به علاوه آن که مجسمه ها، نیمکت ها و آبنماهای جدید به بلوار باتومی اضافه شده اند. همچنین در بخش شمالی بلوار یک چرخ و فلک بزرگ خواهید دید.

5. تله کابین آرگو | Argo Cable Car

تله کابین آرگو یکی از محبوب ترین جاذبه های باتـومی است که سفری هوایی را به شما هدیه می دهد و امکانات جذابی را در اختیارتان می گذارد.

6. مجسمه علی و نینو | Monument Ali and Nino

مجسمه های چرخان علی و نینو یکی از جذاب ترین دیدنی های این شهر است که ارتفاعی 8 متری دارد و درست در ساحل و کنار دریای سیاه و در نزدیکی بلوار باتومی قرار گرفته است.

سفر 366 معتبرترین سامانه خرید تورهای داخلی و خارجی

فرهنگ مردم باتـومی

در فرهنگ گرجستانی‌ها نوعی شیوه غذا خوردن به نام سوپرا وجود دارد که برایش اهمیت زیادی قائل هستند. هر کجا که بروید در نهایت حد توانشان به شما غذا می‌دهند. گاهی اوقات هنگامی که تمام افراد خانواده سیر هستند یک دیس غذای نو شما را حیرت زده خواهد نمود. سوپرا یعنی پر کردن سفره با ظروف غذا، هرچقدر از آن‌ها بخواهید که کارشان را متوقف نمایند دست بردار نخواهند بود.

مشخصات شهر

کشور: گرجستان

موقعیت