استانبول

İstanbul

درباره شهر

استانبول زیبا بزرگ‌ترین شهر کشور ترکیه و مرکز فرهنگی و اقتصادی آن است،این شهر در کنار تنگه بسفر و دریای مرمره قرار دارد،تنگه بسفر دو قاره آسیا و اروپا را جدا می‌کند.

استانبول تنها شهر بزرگ جهان است که در دو قاره قرار دارد، بندر طبیعی شاخ طلایی یا خلیج در این شهر واقع است، این کلان شهر به عنوان پایتخت فرهنگ اروپا در سال 2010 انتخاب شده‌است.

همچنین از لحاظ تعداد گردشگران خارجی سومین شهر توریستی جهان به شمار می‌رود، آشنایی با شهر استانبول می تواند برای هر گردشگری جذاب باشد،در اصل یکی از بزرگترین شهرهای جهان و بزرگ‌ ترین شهر کشور ترکیه است که در کنار دریای مرمره و تنگه بسفر قرار دارد که این تنگه دو قاره آسیا و اروپا را از یکدیگر جدا می‌ کند.

تاریخچه استانبول

به عبارتی استانبول تنها شهر بزرگ جهان است که در دو قاره قرار دارد و در ضمن زمانی که این شهر در دهه 660 پیش از میلاد بنا نها شد، بوزانتیون نامیده شد که از نام شخصی به بوزاس گرفته شده بوده است که از نام شخصی به بوزاس گرفته شده بوده است.

درست بعد از آنکه کنستانتین کبیر بوزانتیون را به عنوان پایتخت جدید شرقی امپراتوری روم برگزید ، مردم آن را به کنستانتینوپل به معنای " شهر کنستانتین " می شناختند، کنستانتین بسیار تلاش کرد نامی به معنای " رم جدید " را بر آن نهد ، اما این نام را مردم قبول نکردند و فراگیر نشد و در ادامه مسلمانان به دلیل اینکه از قدیم با رومیان مراوده داشتند ، این شهر را قسطنطنیه یا قسطنطینیه نامیدند.

همچنین نام دیگر شهر استانـبول بود که از عبارت یونانی ایستیم بولین به معنای " به سوی شهر " گرفته شده بود ، در سال 1770 میلادی سلطان مصطفی سوم تلاش کرد با ضرب سکه‌هایی که روی آن نام استانبول به معنای " اسلام ‌شهر " نقش بسته بود ، این نام را فراگیر کند ولی در دوره جمهوریت و از روز 28 مارس سال 1930 اداره پست ترکیه از تمامی کشورهای جهان خواست تا در مکاتبات خود از نام استانبول استفاده کنند .

درباره İstanbul

مهم است این را بدانید که سال های سال است که İstanbul  قلب و روح ترکیه شده است،با اینکه استـانبول پایتخت ترکیه نیست اما همچنان قطب مهم کسب و کار و پر طرفدارترین شهر کشور ترکیه می باشد.

لازم به ذکر است که پکیج های این کشور همیشه جزو پرفروش ترین ها هستند که ما در این آژانس ارزانترین و بهترین سفرهای استانبول را برای شما آماده کرده ایم،

به نوعی اسـتـانبول مرکز فرهنگی و اقتصادی ترکیه است که با مساجد باشکوه و زیبا، هتل‌های لوکس و جاذبه‌های متعدد تاریخی و دیدنی ، پذیرای گردشگران است .

طی چند سال اخیر این کلان شهر تبدیل به یکی از قطب های بزرگ گردشگری در کل دنیا شده است به طوری که از لحاظ تعداد گردشگران خارجی سومین شهر توریستی جهان محسوب می شود . همچنین در سال 2010 به عنوان پایتخت فرهنگ اروپا انتخاب شده‌ است.

با سفر366 همراه باشید...

مشخصات شهر

کشور: ترکیه