کاخ گرند پالاس

کاخ گرند پالاس (Grand Palace) واقع در بخش کهن شهر گرند پالاس (کاخ‌های پادشاهی)، مشهورترین نشان اختصاصی شهر بانکوک است. این بنا در سال 1782 ساخته شده و به مدت 150 سال قصر تایکینگ بوده است. تاریخچه کاخ گرند پالاس بانکوک مجموعه کاخ گرند پالاس در منطقه قدیمی شهر بانکوک و در کنار رودخانه چائو […]

کاخ گرند پالاس

کاخ گرند پالاس (Grand Palace) واقع در بخش کهن شهر گرند پالاس (کاخ‌های پادشاهی)، مشهورترین نشان اختصاصی شهر بانکوک است. این بنا در سال 1782 ساخته شده و به مدت 150 سال قصر تایکینگ بوده است.

کاخ گرند پالاس

تاریخچه کاخ گرند پالاس بانکوک

مجموعه کاخ گرند پالاس در منطقه قدیمی شهر بانکوک و در کنار رودخانه چائو پرایا قرار گرفته است و همواره مسافران تایلند از این مجموعه دیدنی بازدید می کنند. این مکان از سال 1782 محل اقامت رسمی شاه بوده است. مراسم سلطنتی و جلسات در اینجا برگزار می‌شود و جزو جاذبه های گردشگری شهر بانکوک به حساب می آید. بنای کاخ به دستور شاه رامای اول، بنیانگذار سلسله چاکری آغاز شد و در طول سال های حکومت وی ساختمان های متعددی به قصر اضافه شده است. از سال 1925 به بعد شاه و خاندان سلطنتی دیگر در کاخ سکونت ندارند.

مجسمه بودا درون این معبد یکی از قدیمی ترین و مقدس ترین مجسمه های بودا در تایلند است که از قرن هجدهم برای حفاظت از کاخ های سلطنتی به دور آن یک دیوار بلند سفید کشیده شده است و پس از آن جایگاهی مهمی برای حکومت دارد. بعدها نیز قسمتی از کاخ های سلطنتی توسط پادشاه راما نهم به عنوان موزه در اختیار بازدید کنندگان و توریست ها قرار گرفت و به عنوان جاذبه گردشگری بانکوک شمرده شد.

کاخ گرند پالاس بیش از 150 سال میزبان خانواده‌ سلطنتی تایلند بوده است و امروزه این مکان به عنوان جاذبه تاریخی برای بازدید گردشگران و توریست های تور تایلند مشهور است و با این حال هنوز هم مراسمات رسمی سلطنتی در این کاخ انجام می گیرد.

تاریخچه کاخ گرند پالاس بانکوک

آشنایی با قسمت های مختلف کاخ گرند پالاس

کاخ گرند پالاس شامل بخش های مختلفی مانند معبد بوداری زمردین، حیاط بیرونی با ساختمان های دولتی، حیاط میانی با ساختمان‌های Phra Maha Monthien، Phra Maha Prasat و Chakri Maha Prasat؛ حیاط داخلی و بخش هایی از باغ‌ ها است. درهای قسمتی از باغ‌های کاخ نیز بعنوان موزه به روی عموم باز است.

آبشار اراوان تایلند، جاذبه‌ای که نباید دیدن آن را از دست بدهید!

معماری کاخ گراند پالاس

کاخ گرند پالاس دارای نمای خیره کننده و معماری پر رمز و رازی است که با تمام ظرافت ها و جزئیاتش مسحور کننده است. کاخ گرند پالاس به شکل مستطیل با چهار دیوار بیرونی در ساحل رودخانه Chao Phraya در قلب جزیره Rattanakosin و منطقه Phra Nakhon امروزی قرار گرفته است.

به دلیل توسعه این مجموعه در طول 200 سال به دست شاهان مختلف دارای سبک نامتقارنی است و مجموعه گراند پالاس از چندین ساختمان، تالار، عمارت های کلاه فرنگی، باغ‌ها و حیاط‌ ها تشکیل شده است و شامل چندین مجسمه جالب و تاریخی بودایی است که بسیار تماشایی هستند.

جاذبه های دیدنی نزدیک به کاخ گرند پالاس

  • موزه ملی بانکوک: 1.2 کیلومتر
  • معبد وات آرون بانکوک: 3.8 کیلومتر
  • عمارت ویمانمک بانکوک: 4.7 کیلومتر
  • خانه جیم تامسون بانکوک: 5.7 کیلومتر
  • برج ساتورن بانکوک: 6 کیلومتر
  • پارک لومپینی بانکوک: 7.4 کیلومتر

جاذبه های دیدنی نزدیک به کاخ گرند پالاس

ساعت و هزینه بازدید از کاخ گرند پالاس

برای بازدید از کاخ گرند پالاس بانکوک می توانید همه روزه از ساعت 8:30 صبح تا 3:30 بعد از ظهر به آن جا مراجعه کنید. برای ورود به وات پرا کائو، خانه جواهرات و سکه های تایلندی و موزه منسوجات ملکه سیرکیت باید پول پرداخت کنید. همچنین به راهنمای زبان های انگلیسی، فرانسوی، آلمانی، اسپانیایی، روسی، ژاپنی یا چینی نیاز دارید تا قسمت های مختلف مجموعه را به شما نشان دهند و برای آن ها نیز نیاز به پرداخت هزینه ای جدا دارید. شما می توانید 1 تا 2 ساعت برای بازدید از این مجموعه وقت بگذارید.

معبد وات آرون زیباترین و منحصر به فردترین معبد بانکوک

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *