قلعه سنت پیتر بدروم

اهمیت قلعه سنت پیتر بدروم ترکیه به اندازه‌ای است که بسیاری آن را معادل مجسمه آزادی در نیویورک و برج ایفل در پاریس می‌دانند. بدون تردید این قلعه در صدر فهرست برترین جاذبه‌های گردشگری تور بدروم قرار دارد. در قلعه سنت پیتر موزه باستان‌شناسی زیرآب ترکیه نیز وجود دارد که یکی از مهم‌ترین موزه‌های ترکیه […]

قلعه سنت پیتر بدروم

اهمیت قلعه سنت پیتر بدروم ترکیه به اندازه‌ای است که بسیاری آن را معادل مجسمه آزادی در نیویورک و برج ایفل در پاریس می‌دانند. بدون تردید این قلعه در صدر فهرست برترین جاذبه‌های گردشگری تور بدروم قرار دارد. در قلعه سنت پیتر موزه باستان‌شناسی زیرآب ترکیه نیز وجود دارد که یکی از مهم‌ترین موزه‌های ترکیه از لحاظ باستان‌شناسی به شمار می‌رود.

قلعه سنت پیتر بدروم

تاریخچه قلعه سنت پیتر بدروم

قلعه سنت پیتر یک نمونه باشکوه از قلعه‌هایی است که به سبک گوتیک بنا شده است. در این قلعه معابر و برج‌های گوناگون به گونه‌ای طراحی شده تا در برابر مهاجمان احتمالی نفوذناپذیر باشد. شوالیه‌های رودز Rhodes برای محافظت از خلیج بدروم که محل اتصال دریای مدیترانه و دریای اژه بود این قلعه را بنا کردند.

شبه جزیره‌ای که قلعه سنت پیتر در آن احداث شده در گذشته‌های دور و در دوران باستان، جزیره بوده است. بعدها با اتصال به خشکی به یک شبه جزیره تبدیل شده است. در دو طرف قلعه دو خلیج بزرگ و بندرگاه قرار دارد که قلب بدروم را شکل می‌دهند.

این مکان در قالب قلعه شوالیه سنت جین در فاصله سال‌های 1406 تا 1523 ساخته شد. در این قلعه پنج برج وجود دارد. بلندترین برج که برج فرانسوی نام دارد حدود 5/47 متر ارتفاع دارد. برج آلمانی، برج انگلیسی، برج ایتالیایی و برج مارپیچ دیگر برج‌های این قلعه هستند.

دیوارهای قلعه در جهاتی که با خشکی اتصال دارد به صورت دو لایه طراحی شده است ولی در قسمت شرقی که به سمت دریاست این محکم‌کاری صورت نگرفته است. زیرا شوالیه‌ها معتقد بودند اگر حمله‌ای از سمت دریا صورت بگیرد نیروی دریایی با قدرت از قلعه دفاع خواهد کرد.

در حقیقت آن‌قدر که آنها به نیروی دریایی خود اعتماد داشتند به سربازان نیروی زمینی خود اعتماد نداشتند. وقتی در سال 1522 جزیره Rhodes توسط سلطان سلیمان فتح شد، شوالیه‌ها مجبور به ترک قلعه شدند و بعدها یک مسجد به قلعه افزوده شد. در دوره حکومت سلطان عبدالحمید دوّم یکی از سلاطین حکومت عثمانی، از این قلعه به عنوان زندان استفاده می‌شد. در طول جنگ جهانی اوّل مناره‌های مسجد توسط توپخانه فرانسه تخریب شد. در سال 1997 این مناره‌ها بازسازی شدند. البته از سال 1960 بازسازی کل قلعه آغاز شده بود.

تاریخچه قلعه سنت پیتر بدروم

ساختمان قلعه سنت پیتر

این قلعه در حدود سی‌هزار متر مربع مساحت دارد و دارای پنج برج است که با نام های انگلیسی، فرانسوی، آلمانی، ایتالیایی و برج مار شناخته می‌شوند. برای محافظت از هر قسمت قلعه، شوالیه‌هایی از ملیت‌های مختلف در نظر گرفته می شدند و همین موضوع، دلیل نامگذاری برج‌هاست. در ساخت این قلعه، از قلعه‌ای مشابه در منطقه‌ی رودس یونان الهام گرفته شده است.

همین‌طور از سنگ های به جا مانده از مقبره‌ی هالیکارناسوس در ساخت قلعه استفاده شده که از دیگر جاذبه‌های تاریخی شهر بدروم ترکیه است. قلعه سنت پیتر شامل یک حیاط اصلی، برج‌ها و راهرو‌های منتهی به آن‌ها، کلیسایی کوچک و یک موزه‌ی باستان‌شناسی بزرگ است.

تضمین بهترین قیمت رزرو تور ترکیه لحظه آخری با امکانات ویژه

بهترین زمان بازدید از قلعه سنت پیتر

بدروم شهری بندری در کشور ترکیه است و آب و هوایی نیمه گرمسیری و معتدل دارد. اگر با تور بدروم در فصل تابستان به این شهر سفر می‌کنید، حتماً مراقب آفتاب شدید و هوای مرطوب آن باشید. به دلیل گرمای هوا بهتر است که بازدید از قلعه سنت پیتر را به صبح زود یا عصر موکول کنید. در ضمن پوشیدن لباس مناسب، کلاه و عینک آفتابی را فراموش نکنید!

ساختمان قلعه سنت پیتر

دسترسی به قلعه سنت پیتر

قلعه سنت پیتر در کنار بندرگاه بدروم قرار گرفته است. راه‌های مختلفی برای رفتن به قلعه سنت پیتر در دسترس گردشگران قرار گرفته است. شما می‌توانید به کمک اتوبوس‌های شهری به این قلعه بروید. این اتوبوس‌های شهری از جاده‌‌ی اصلی به سمت قلعه‌ رفته و در مسیر حرکت در این جاده رستوران‌ ها و فروشگاه‌ های رنگارنگ و متنوعی را خواهید دید. پس از رسیدن به ایستگاه پایانی و بعد از 10 دقیقه پیاده‌روی، با فاصله 700 متری از ایستگاه، قلعه را دقیقا مشاهده خواهید کرد. 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *