کلیسای جامع بشارت مسکو

کلیسای جامع بشارت مسکو در قرن 14 میلادی بر روی تپه ی بروویتسکی در محوطه ی کرملین ساخته شد. این کلیسای معروف امروزه یکی از جاذبه های بسیار معروف شهر مسکو است که تقریبا هر کسی که به آن سفر می کند، از این کلیسا هم بازدید می نماید.مهم ترین ویژگی و فاکتوری که در […]

کلیسای جامع بشارت مسکو

کلیسای جامع بشارت مسکو در قرن 14 میلادی بر روی تپه ی بروویتسکی در محوطه ی کرملین ساخته شد. این کلیسای معروف امروزه یکی از جاذبه های بسیار معروف شهر مسکو است که تقریبا هر کسی که به آن سفر می کند، از این کلیسا هم بازدید می نماید.مهم ترین ویژگی و فاکتوری که در ظاهر این کلیسای تاریخی چشم ها را به خود خیره می کند بدون شک گنبدهای طلایی آن مخصوصا در زمانی است که آفتاب به صورت مسقیم بر روی آن می تابد و نوری کاملا طلایی و خیره کننده از آن ساطع می کند. دقیقا به همین خاطر است که به آن کلیسای گنبد طلایی مسکو هم گفته می شود.

البته محل قرار گیری این کلیسا هم در شهرت و هم در مورد توجه قرار گرفتنش کم بی تاثیر نبوده است.وقتی برای اولین بار کلیسای جامع بشارت مسکو را می ساختند، محل قرار گیری آن بر روی تپه ی بروویتسکی بود که امروزه در میدان سرخ مسکو و در انتهای قسمت جنوبی آن و کاملا در محوطه ی معروف کرملین قرار گرفته است.

کلیسا جامع بشارت مسکو

تاریخچه کلیسای جامع بشارت مسکو

کلیسای جامع بشارت به عنوان یکی از پربازدیدترین کلیساهای ارتودوکس مسکو هست که در سال 1397 و در آغاز قرن 14 به دستور دوک کبیر واسیلی اول برای پیروان مسیحی ارتدوکس ساخته شده است.
کمتر از یک قرن بعد یعنی در سال 1484 کلیسای امروزی به دستور ایوان سوم در محل قبلی ساخته شد؛ در نهایت در سال 1489 ساخت این کلیسا به پایان رسید و در قرن شانزدهم یعنی حدودا دو قرن بعد ایوان چهارم دستور داد تا بازسازی های لازم بر روی کلیسای بشارت انجام گیرد.

در طی این پروژه چهار کلیسای کوچک در اطراف ساختمان کلیسا ساخته شدند که بر روی هرکدام یک گنبد به چشم می خورد و کلیساهایی با دو گنبد نیز در پشت ساختمان اصلی قرار گرفته است که 9 گنبد موجود در این کلیسا طلاکاری شده اند.

برای بازدید از این کلیسای زیبا می توانید تور روسیه با قیمت و مزایای عالی رزرو نمایید.

بخش های کلیسای جامع بشارت مسکو

یکی از جذاب ترین قسمت های کلیسا رواق ضلع جنوبی آن است که ایوان مخوف بعد از چهارمین ازدواج خود دستور ساخت آن را داده است. در آن زمان کلیساهای ارتودوکس اجازه سه بار ازدواج را صادر می کردند ولی در هنگام ازدواج چهارم ایوان با وجود مخالفت ها دستور ساخت رواق چهارم داده شد.

بازدید کلیسا جامع بشارت مسکو

جاذبه های دیدنی نزدیک به کلیسای جامع بشارت مسکو

  • کاخ کرملین : 350 متر
  • کلیسای جامع سنت باسیل: 1.7 کیلومتر
  • میدان سرخ: 3.5 کیلومتر
  • آرامگاه لنین: 3.5کیلومتر
  • میدان مانژ: 4.2 کیلومتر

آژنس مسافرتی سفر 366 با رائه بهترین امکانات و خدمات در طی تور های خارجی خود، تلاش می نماید تا یک سفر خاطره انگیز را برای شما عزیزان رقم بزند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *