موزه اسلحه خانه کرملین

آشنایی با کاخ های کرملین مسکو مسکو و کرملین دو نامی هستند که هرگز از یکدیگر جدا نمی شوند. مناظر رویایی کرملین با موزه اسلحه خانه کرملین، هر ساله گردشگران بسیاری با تور روسیه را به قلب پایتخت روسیه فرا می خواند. کاخ های کرملین مسکو با طراحی دقیق و عظیمی که دارند، تاریخ پرشکوه […]

موزه اسلحه خانه کرملین

آشنایی با کاخ های کرملین مسکو

مسکو و کرملین دو نامی هستند که هرگز از یکدیگر جدا نمی شوند. مناظر رویایی کرملین با موزه اسلحه خانه کرملین، هر ساله گردشگران بسیاری با تور روسیه را به قلب پایتخت روسیه فرا می خواند. کاخ های کرملین مسکو با طراحی دقیق و عظیمی که دارند، تاریخ پرشکوه خود را به رخ می کشند که در بین آن ها کاخ بزرگ کرملین از همه مهم تر است. ساخت و مرمت بنای کاخ بزرگ، هزینه های هنگفتی را به همراه داشته تا مکانی برای اقامت قدرتمندترین فرد روسیه شود. بازدید این بخش از کرملین معمولاً برای عموم مردم امکان پذیر نیست و از آن به شدت محافظت می شود.

موزه اسلحه خانه کرملین به انگلیسی (Armoury Chamber) بخشی از بزرگترین کاخ سلطنتی روسیه، کاخ بزرگ کرملین است که گنجینه گرانبهایی از اشیاء زینتی و جواهرات سلطنتی را که فروانروایان روسی در سال های مختلف (از قرن دوازدهم تا سال 1917 ) برای خود انباشته می کردند، در میان دیوارهای تاریخی و باشکوه خود برای آیندگان محفوظ نگه داشته است.

اگر قصد دارید در ارزان ترین زمان ممکن به مسکو سفر کنید، بهتر است زمانی بین ماه های آگوست تا نوامبر، وقتی که هزینه بلیط هواپیما مسکو و اقامت در هتل به میزان قابل توجهی کاهش میابد، از موزه اسلحه خانه کرملین بازدید کنید.

موزه اسلحه خانه کرملین

تاریخچه موزه اسلحه خانه کرملین

در سال 1711 پتر کبیر، گروهی از اساتید و پیشه وران چیره دست را در مکانی در پایتخت جدید خود، سنت پترزبورگ گردهم آورد تا باکیفیت ترین، مجلل ترین و مرغوب ترین البسه، جنگ افزارها و جواهرات را در آن که آن زمان تالار تسلیحات روسیه نامیده می شد برای پادشاه بسازند. برای انجام این کار از افراد برجسته ای چون برادران ویاتکین (اسلحه سازان چیره دست)، گاوریلا اودوکیموف (طلا و جواهر ساز مشهور) و سیمون اوشاکوف (نقاش) دعوت شد که در این مکان به فعالیت مشغول شوند و وظیفه تولید، نگهداری و خرید و فروش دارایی های پادشاه را برعهده گیرند.

ارزشمندترین موزه در سرتاسر روسیه، موزه صندوق الماس مسکو

سال ها بعد و در سال 1805 ، مکانی که نخست برای تولید دست افزارهایی گرانبها برای پادشاه تاسیس شده بود، به دستور الکساندر یکم روسیه به نخستین موزه عمومی مسکو مبدل گشت. با این حال، درب های این موزه بنا بدلایلی تا 7 سال به روی عموم مردم گشوده نشد و سپس به صورتی رسمی تاسیس گشت.

تاریخچه موزه اسـلحه خانه کرملین

کلکسیون موزه اسلحه خانه کرملین

تنوع آثار موجود در موزه اسلحه خانه کرملین هر بازدیدکننده ای را حیرت زده خواهد ساخت: بیش از 4 هزار شی گرانبها و زینتی، از انواع و اقسام لباس های مجلل و زرکوب تاج گذاری گرفته تا صندلی های پادشاهی جواهرنشان و دست افزارهای مرصع در این مکان گردهم آمده اند تا تصویری واضح و تماشایی از زندگی مرفه پادشاهان این کشور دیدنی در پیش چشمان بازدیدکنندگان خلق شود.

گفتنی است که فقط برخی از این اشیاء گرانبهای این موزه در کارگاه اسلحه خانه کرملین ساخته شده اند، بسیاری از آثار گرانبهای این مجموعه از اماکن مختلفی به موزه اسلحه خانه کرملین آورده شده اند تا بزرگترین و نفیس ترین کلکسیون جواهرات مسکو در این مکان در معرض نمایش بازدیدکنندگان قرار گیرد.

کلکسیون موزه اسلحه خانه کرملین

جاذبه های نزدیک به موزه اسلحه خانه کرملین

  • برج تروتسکایا: 11 متر
  • موزه پوتشنی دِوورِت: 120 متر
  • برج بوروویتسکایا: 210 متر
  • موزه آلمازنی فوند: 300 متر
  • کلیسای جامع عید بشارت مسکو: 500 متر

سفر 366 معتبرترین سامانه رزرواسیون تورهای داخلی و خارجی با بهترین قیمت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *